kurzy měn: USD - americký dolar 1USD =  0.92EUR,   23.86CZK
Zásilková služba   |    přihlásit   |   registrovat  |  kontakt
 Spočítejte si cenu přepravy
Cílová země:
     
Hmotnost:
rozměry: (nepovinné)
 x   x   

Nabízené druhy přepravy

Menu přepravy
status text
VAT Buster - Rozdělení zásilek směřujících do EU
K zavedení této služby nás přivedlo snižení bezcelních limitů v ČR v dubnu 2011 na úroveň EU.

Princip: K čemu je tato služba dobrá
VAT Buster je určen především pro nákup oblečení obuvi s nízkou cenou za jednotlivou položku. To je taky nejčastěji zasílaný artikl, dětské oblečení a botičky, ale i dámské a pánské oblečení a částečně i obuv. Důležité je, aby cena jednotlivé položky nepřesáhla 30 USD (ekvivalent 22 EUR, aktuální bezcelní limit pro celou EU).

To znamená, že si ve Vašem oblíbeném obchodě nakoupíte to co se Vám líbí, vše si necháte poslat v jedné zásilce do schránky. Obvykle je poštovné do schránky zdarma, takže jste výhodně nakoupili a nyní stojíte před úkolem zboží výhodně dostat i domů.


Super, jak tedy můžu VAT Buster použít?

Zásilku s oblečením doručenou do schránky musíte upravit, investujete tak čas, nikoliv peníze. V detailu příchozí zásilky v uživatelské administraci si otevřete formulář VAT Buster a v něm zásilku rozdělíte na několik částí - mikrozásilek, každou s celkovou hodnotou do 30 USD. Zásilce přiřadíte příjemce ze svého adresáře. Každá část může mít vlastního příjemce a každá bude deklarována separátně. Poté zásilku uzavřete k odeslání.

Pro přepravu je vyhrazena služba Fedex IMS. Přes jiného přepravce přepravu realizovat nelze.


Kolik zaplatím a kolik můžu asi tak ušetřit?

Poštovné zásilky je účtováno podle standardních cen nejlevnějšího USPS First Class Mail. Hmotnost všech mikrozásilek se sečte a Vám je účtováno poštovné za celkovou hmotnost. Stejně tak poplatky vycházejí z tradičního ceníku, tedy $9.90 za přeposlání a poplatek za službu VAT Buster je $1 za každou mikrozásilku, kromě té první. Tento poplatek pokrývá PVC obal, vyplnění celní průvodky, adresní štítky a práci s přebalením.

 Příklad: zásilka obsahující oblečení a prádlo v celkové hodnotě 160 USD a hmotnosti 8 lbs bude rozdělena na 6 mikrozásilek a na poplatcích tak zaplatíte $14.90 (zvýšení nákladu o 90 CZK). Poštovné Vás vyjde na $70.45. Celkové náklady $85.35
Na zásilku nebude uvaleno žádné clo ani DPH.

Pro srovnání jen poštovné USPS PMI bez pojištění za jednu zásilku o stejné hmotnosti by vyšlo na $73.10. S poplatky celkem $83.
DPH ze zásilky by činilo 557 CZK plus nový poplatek za celní řízení 180 CZK. Celkem 737 CZK.

Na této zásilce jste ušetřili cca 247 CZK.

Ceny za poštovné jsou platné celosvětově, jedná se o paušální tarif. Službu můžete použít do kterékoliv země, kam Zásilková služba zasílá (cca 120 zemí)

To se nezvýší hmotnost, když se zásilky rozdělí?

Vypadá to neuvěřitelně, ale téměř nezvýší. Jednak původní obal taky něco vážil a vzhledem k velikosti jednotlivých mikrozásilek je nebalíme do krabic, ale do pevných přepravních PVC obalů, která váží jen pár gramů. Mysleli jsme na každý detail.

Navíc celkovou hmotnost [a tedy i celkové přepravní náklady] můžeme ještě zredukovat u obuvi, pokud si zaškrtnete, že chcete vyhodit původní obaly od bot.


Jak dlouho přeprava trvá a kdo zásilku doručuje?

Doba doručení záleží především na sezóně, obvykle jsou zásilky doručovány za 10-14 dnů od data odeslání, ve výjimečných případech se může doba doručení protáhnout i na dvojnásobek.
Zásilky doručuje Česká, resp. Slovenská pošta.


Šmarja, a má to vůbec nějaké nevýhody?

Pochopitelně taková služba má svůj rub i líc. Nevýhodou je, že zásilky nelze na cestě sledovat, nemají totiž online tracking a jsou odbavovány jako pošta First-Class Mail. Druhou nevýhodou je, že tyto mikrozásilky nelze pojistit. Ale jak vidíte, riziko je sníženo na zlomek ceny původního nákupu, nehledě na to, že s touto přepravní službou máme velmi dobré zkušenosti a zásilky se neztrácí.


Není to nezákonné?

Není a v tom je ta krása! Nesnižujete nijak vlastní hodnotu zboží, pouze posíláte jednotlivě tolik, kolik zákon povolil. Platí pouze pro zboží určené pro soukromou potřebu.


Poznámka: Služba VAT Buster je k dispozici pro všechny typy účtů!© 2005-2024 Zásilková služba - Všechna práva vyhrazena O nás