kurzy měn: USD - americký dolar 1USD =  0.92EUR,   23.86CZK
Zásilková služba   |    přihlásit   |   registrovat  |  kontakt
 Spočítejte si cenu přepravy
Cílová země:
     
Hmotnost:
rozměry: (nepovinné)
 x   x   

Nabízené druhy přepravy

Menu přepravy
status text
Polonez Parcel Service
(kontejnerová námořní přeprava)

Provozovatel Zásilkové služby, společnost Reposta je autorizovaným zastoupením spediční firmy Polonez Parcel Service ve st8tech California a Oregon.


Základní informace
Kontejnerovou dopravu zajišťujeme ve spolupráci se spediční firmou Polonez Parcel Service. Je to velká polská spediční společnost, která kontejnerovou přepravu z USA zajišťuje k velké spokojenosti svých zákazníků už od začátku devadesátých let minulého století.

Zásilky jsou aktuálně distribuovány k cílovým zákazníkům přímo z Polska z Czestochowe, kde probíhá i proclení.

Výhody
 • možnost dopravovat zásilky, které nelze zaslat přes DHL kvůli obsahu (např. obsahující Lithium), objemné zásilky (snowboardy, bicykly, velké krabice) které jsou nevýhodné přes DHL a nebo příliš velké pro USPS, velké zásilky na paletách
 • výhodná cena - obecně vychází přeprava na cca 6-7 USD za kilogram zásilky,
 • doprava až do domu, nemusíte si zásilku nikde vyzvedávat,
 • dárky do hodnoty 45 USD prochází velmi rychle polskou celnicí,
 • doba přepravy do ČR je cca 6 týdnu, podle sezóny,
 • zásilky jsou vypravovány následující pracovní den po uzavření v systému

Nevýhody
 • křehké zásilky musí být pečlivě zabaleny, jedná se o dopravu v kontejneru,
 • nově Polonez Parcel uplatňuje rozměrové hmotnosti u objemných zásilek s menší hmotností (platí od června 2009)
  výpočet je: šířka x výška x délka / 140 = rozměrová hmotnost

Limity
 • maximální hmotnost jednoho balíku je 140 lbs, těžší zásilky se odesílají na paletách a počítají podle objemu nezávisle na hmotnosti
 • délka zásilky je omezena délkou 79 palců.
 • nejmenší účtovaná hmotnost je 20 lbs. (9 kg) - všechny zásilky s menší hmotností budou automaticky účtovány jako devítikilové
 • při hmotnosti nad 60 lbs je účtován příplatek za nadváhu (+$2/lbs), je lépe vytvořit dva či více balíků-


Pojištění zásilek
Vzhledem k tomu, že se jedná o dopravu kamionem a kontejnerem a navíc s překládkami v Massachusets a Czestochowe, doporučujeme, abyste si křehčí zásilku nechali pojistit proti poškození. Cena za pojištění je 5 USD za každých 100 USD pojištěné hodnoty.


Cílové země
Polonez Parcel doručuje pouze do následujících zemí: Česká Republika, Slovenská Republika, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Německo, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Francie, Řecko, Itálie, Irsko, Nizozemí, Rumunsko, Slovinsko, Švédsko, Velká Británie, Ukrajina, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Moldavie, Bělorusko, Rusko, Kazachstán, Uzbekistán.


Ceny
Cenu si snadno určíte pomocí formuláře pro kalkulace v levém sloupci.


Proclení
aktuální informace k březnu 2017
Proclení zásilek je prováděno na polském území celní agenturou Saga v městě Czestochowa odkud se zásilky následně rozvážejí k cílovým adresátům. Lze volit dvě cesty:
1. přímé proclení v Polsku
2. proclení v režimu tranzit a následné celní řízení v cílové zemi (nedoporučujeme, protože je třeba poté zaplatit celní jistinu v Polsku a celý proces je značně komplikovaný a drahý).

Zásilky s deklarovanou celní hodnotou do 45 USD jsou propouštěny v bezcelním režimu jako dar. Zásilky s hodnotou do 150 USD nejsou předmětem placení cla, ale platí se DPH, do základu pro výpočet daně se započítává i cena za přepravné. Proto je třeba věnovat zvýšenou pozornost vyplňování celní deklarace.

A nejdůležitější informace ze všech - celní hodnota zásilek v jednom kontejneru pro jednoho adresáta se sčítá, proto pokud připravujete více zásilek v jednom měsíci tak, abyste se vešli do bezcelního limitu, musí mít každá zásilka jiného adresáta (členy rodiny, příbuzné, známé).

V případě, že je hodnota zásilka předmětem vybrání cla, budete kontaktování dopisem celní agenturou, která zajistí vybrání celního dluhu. Poplatek za celní řízení je cca 50 USD a celní dluh lze uhradit doručujícímu řidiči při doručení zásilky.© 2005-2024 Zásilková služba - Všechna práva vyhrazena O nás