kurzy měn: USD - americký dolar 1USD =  0.93EUR,   23.73CZK
Zásilková služba   |    přihlásit   |   registrovat  |  kontakt
status text
Zprostředkování plateb za aukce a zboží
Mnoho obchodníků a prodejců v aukcích v USA nepřijímá platby kartou vydanou mimo USA. Stejná situace panuje i u Paypal účtů, i zde má prodejce možnost a právo zabránit platbě z Paypal účtu zřízeného mimo USA. Má to mnoho racionálních důvodů [z pohledu prodejců], kteří se nechtějí zabývat zasíláním mezinárodně nebo se bojí rizika podvodu.

Zásilková služba tento problém řeší za Vás. Platby za Vás provádíme prostřednictvím karet Visa vydaných v USA nebo převodem na účet prodejce v systému Paypal, opět z účtu zřízeného v USA. Další aspekt této platby je, že adresa skladu je v tomto případě považována za confirmed address, kterou prodejci také rádi vyžadují.
Ve speciálních případech můžeme provést i platbu telefonicky, šekem nebo u dražších předmětů zařídit tzv. Escrow účet.

Poskytované způsoby plateb
 • platba na účet Paypal
  ve všech cca 190ti zemích světa, které provozují služby PayPal, vhodné především pro aukce a nákupy online ve vybraných obchodech
 • platba na účet Paymate
  specialita pro platby na australské a novozélandské eBay, Paymate je tam nejoblíbenější lokální platební systém
 • platba prostřednictvím karet VISA vydaných v USA
  při asistovaných nákupech v online obchodech, nebo platbách za aukce, u kterých je cena vyšší než 1.000 USD. Někteří obchodníci vyžadují uzavření obchodu telefonicky - tuto službu rovněž poskytujeme
 • přímé převody na běžný bankovní účet prodejce v rámci EU
  specialita především pro evropské aukce eBay, nezbytnost v německy mluvících zemích, za poplatky uvedené v ceníku za Vás převedeme prostředky i se vzkazem přímo na bankovní účet prodejce. Postačí nám k tomu IBAN účtu, BIC (SWIFT), emailová adresa prodejce a částka platby. Jedná se o daleko levnější metodu než zasílání prostřednictvím bankovního wire transferu, který je spojen s mnoha poplatky na obou stranách transakce.

Finanční prostředky pro platby převádíte na libovolný z našich běžných účtů v České nebo Slovenské Republice. Zamezíte tak možnosti zneužití informací o Vaší platební kartě. Pokud na transakci spěcháte nebo žijete v zemi, kde nemáme bankovní účet, můžete samozřejmě deponovat prostředky i na naše Paypal účty.


Podání žádosti o zprostředkování platby

V sekci Můj účet si vyplníte jednoduchou žádost o zprostředkování platby a pokud máte na Vašem účtu u nás dostatek prostředků provedeme tuto platbu obratem. V přehledu transakcí i v seznamu žádostí se pak dozvíte, zda a kdy byla platba provedena.

V žádosti uveďte číslo aukce, Vaše uživatelské jméno na eBay, částku k platbě, měnu a preferovaný způsob platby. Žádost můžete doplnit o další poznámky.

Pokud potřebujete zjistit, kolik je třeba složit na účet pro zaplacení určité částky v USD včetně našich poplatků, použijte kalkulačku na stránce Deposit Wizard (pouze pro registrované).


Poplatky za zprostředkování plateb za aukce

Poplatky za zprostředkování plateb jsou 3% z částky k úhradě, minimálně však 3 USD.
U převodů na bankovní účet v EU je minimální poplatek 5 USD.

 Zodpovězené dotazy na téma Zprostředkování plateb

© 2005-2024 Zásilková služba - Všechna práva vyhrazena O nás